Sanal Gerçeklik Nedir ?

   Öncelikle bunun ne olduğunu açıklayalım. Bundan yıllar evvel Bilgisayarlar geliştikçe oyun sektörüde bilgisayarlarla beraber gelişimini sürdürdüler. Bundan 5 yıl öncesinde büyük bir tutkuyla oynadığımız oyunları şimdi oynamak bile istemiyoruz çünkü grafiklerini kötü buluyoruz eski oyunlar artık bizi tatmin edemez durumdalar. Virtual reality,(sanal gerçeklik) oyun sektörünü en üst tepe noktasına çıkartan yeni bir teknolojinin başlangıcı oldu. Virtual reality sayesinde duyu organlarımız artık oyunların içerisinde baş rol oynayacak. Sanal gerçeklik gözlükleri ile oyun sektörü daha ileriye giderek insanoğlunun başını döndürebilecek.

sanal-gerceklik-nedirOyunları 3D olarak oynayabileceğiz, oyunun içerisine girecek ve o sanal dünyanın doyasıya zevkini çıkartacağız sanal gerçeklik gözlüklerinin yanında ekipmanlarda olacak mesela Call of Duty gibi oyunlarda silahlar alacağız sanal gerçeklik gözlüğümüzü takacağız ve sanki oyunun içindeymişcesine oyuna dahil olacağız. 3 Boyutlu oyunlar artacak, evet gelecekte oyun yapımcıları Virtual reality etkisiyle daha gerçekci 3D oyunlar üretecekler. Virtual reality, eğlence sektöründe 1 numara olacak. Lunaparklarda, oyun salonlarında kısaca eğlence sektöründe sanal gerçekliği daha çok hissedeceğiz. Virtual reality, sanal gerçeklik sadece oyun sektörüne değil, sağlıktan, askeriyeye, eğitime kısaca hayatımızın her kademesinde sanal gerçeklikle yüzleşecek ve (Virtual reality) sanal gerçeklik teknolojisi hayatımızın bir parçası haline gelecektir. Akıllı telefon üreticileri sanal gerçeklikle optimize hale gelecek ve üretimde yenilikler olacaktır.


sanal-gerceklik-vr


  Google Cardboard gibi basit ve uygun fiyatlı olan sanal gerçeklik gözlüğü iPhone 5 ve sonrasında tanıtılan tüm iPhone modelleriyle uyumlu. Apple Store’da 30 dolardan satışa sunulan sanal gerçeklik gözlüğü henüz Türkiye’deki Apple Store’da listelenmiş değil. Söz konusu gözlük Amazon’da 18 dolardan satışta.

1 yorum:

Google Cardboard ı kullandım fakat pek beğenmedim bilgilendirici tşkr

Bir Yorum Atsana
EmojilerEmoticon